صفحه نخست < مجله ها < NPR < چگونه خوشبختی را در نیمه دوم زندگی پیدا کنیم؟

چگونه خوشبختی را در نیمه دوم زندگی پیدا کنیم؟

2 تیر 1401 | NPR, سبک زندگی

© برگرفته از NPR، نویسنده Mary Louise Kelly ، منتشر شده در ۱۶ فوریه ۲۰۲۲
میزان پیچیدگی مطلب: روان
زمان تخمینی مطالعه: 3 دقیقه
خوشبختی در نیمه دوم زندگی

بخشی از متن

در مورد پیدا کردن رمز خوشبختی در بزرگسالی، باید بگوییم که شما باید تلاش خود را انجام دهید. شما نمی‌توانید فقط برای آن آرزو کنید و نمی‌توانید امیدوار باشید که خوش‌شانس باشید.

لطفا در انتهای صفحه به این مقاله امتیاز دهید.

آرتور بروکس می‌خواست بررسی کند که چرا برخی از مردم در نیمه دوم زندگی هم شاد بودند و چگونه مطمئن شود که او و دیگران هم می‌توانند از آن لذت ببرند؟

بروکس می‌گوید: «پیری برای افرادی که اهل رقابت و مبارزه هستند، سخت‌تر است. کسانی‌که گاهی غر می زنند که بزرگ‌ترین موفقیت‌هایشان در گذشته باقی مانده است.»
او به کسانی‌که هنوز در نیمه اول زندگی کاری خود هستند توصیه می‌کند که امروز، نگاهی آینده‌نگر داشته باشند و انعطاف‌پذیر و آماده باشند تا انتظارات خود را تعدیل کنند. کتاب جدید بروکس به نام «از قدرت تا قدرت: یافتن موفقیت، شادی و هدف عمیق در نیمه دوم زندگی» است.

او با مجری پادکست All Things Considered در مورد عدم واگذاری شادی به شانس و در مورد دو نوع هوش مورد نیاز برای خوشبختی صحبت کرده است که در پایین می آید.

 

 

رمز خوشبختی در نیمه دوم زندگی

در مورد پیدا کردن رمز خوشبختی در بزرگسالی، باید بگوییم که شما باید تلاش خود را انجام دهید. شما نمی‌توانید فقط برای آن آرزو کنید و نمی‌توانید امیدوار باشید که خوش‌شانس باشید.

هدفِ کاری که من به‌عنوان یک دانشمند علوم اجتماعی انجام می‌دهم این است که شادی شما را به شانس واگذار نکنم بلکه با تلاش در ۲۵، ۴۵ و ۶۵ سالگی، شانس شما را برای شادتر بودن در زمانی‌که به ۷۵ و ۸۵ سالگی می رسید، به‌طور قابل توجهی افزایش دهم.

هوش مورد نیاز برای خوشبختی در نیمه دوم زندگی

مجموعه‌ای از یافته‌های بسیار جالب وجود دارد که می‌گویند موفقیت بر اساس یکی از دو نوع هوش است. اولین مورد، هوش سیال نام دارد که به شما توانایی حل مشکلات، نوآوری و تمرکز کردن را در کارتان می‌دهد. این مغز ایلان ماسک شما است و این بخش از توانایی مغز شما، در دهه ۲۰ و۳۰ زندگی شما افزایش می‌یابد.

اما بعد از آن، در دهه ۴۰ و ۵۰ زندگی شما کاهش می‌یابد. به این معنی که شما باید به سمت نوع دوم هوش بروید که در دهه ۴۰ و ۵۰ و حتی ۶۰ سالگی در حال افزایش است و تا پایان عمر بالا خواهد ماند. به این نوع هوش می‌گویند هوش متبلور شما؛ یعنی توانایی شما در جمع‌آوری و کنار هم گذاشتن اطلاعاتی که در طول سالها کسب کرده اید که برای آموزش بهتر، توضیح دادن بهتر و تشکیل تیم‌های بهتر وجود دارد. به عبارت دیگر این هوش نه برای پاسخ دادن به سوالات دیگران بلکه برای شکل دادن سؤالات درست است.

در مورد انعطاف‌پذیر ماندن

یکی از بزرگترین چیزهایی که من به دانشجویانم در مدرسه بازرگانی هاروارد می‌آموزم این است که اگر می‌خواهید بدانید رمز خوشبختی در نیمه دوم زندگی چیست باید ابتدا بدانید که آن‌چه شما در حال حاضر فکر می‌کنید همان چیزی نیست که بعداً به آن فکر خواهید کرد. در واقع چیزهایی که اکنون می‌خواهید چیزهایی نیستند که بعداً می‌خواهید.

توانایی‌های شما تغییر خواهد کرد. دیدگاه‌های شما تغییر خواهد کرد. چیزهایی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید قرار است تغییر کنند و این، خوب و سالم است. این نوع انعطاف‌پذیری، کلیدی است.

آن‌چه شما در حال حاضر فکر می‌کنید همان چیزی نیست که بعداً به آن فکر خواهید کرد. در واقع چیزهایی که اکنون می‌خواهید چیزهایی نیستند که بعداً می‌خواهید.

 

در استفاده از دکمه مکثی که یک بیماری همه‌گیر به ما داد

همه می‌دانند که همه‌گیری چیزی نیست که ما می‌خواستیم. اما همچنین فرصتی باورنکردنی برای بسیاری از مردم بود. به شخصه من توانستم بی سر و صدا این کتاب را بنویسم و ​​یک برنامه استراتژیک برای بقیه عمرم تنظیم کنم. بسیاری از افراد دیگر به من داستان‌های مشابهی درباره این‌که چگونه روابط خود را عمیق‌تر کرده‌اند، که خودشان را بهتر درک می‌کنند می‌گویند. این چیزی است که باید پس از بازگشت به شلوغی زندگی بعد از همه‌گیری باید به‌خاطر بسپاریم.

فراموش نکنیم که موارد خاصی در گذشته وجود دارد که نمی‌خواهیم به آن‌ها بازگردیم.

 

امتیاز به محتوای مقاله

امتیاز به محتوای مقاله

یک ستاره ← پنج ستاره

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره

(بدون امتیاز)

Loading...
نویسنده مقاله: Mary Louise Kelly

نویسنده مقاله: Mary Louise Kelly

مری لوئیز

مری لوئیز کلی یکی از مجریان برنامه All Things Considered، مجله خبری بعد از ظهر NPR است که برنده جایزه های زیادی شده است.

اگر در متن این مقاله اشتباه تایپی و یا غلط املایی پیدا کرده اید، لطفا اشتباه را هایلایت کنید و از طریق فشردن Ctrl+Enter به ما اطلاع رسانی کنید.

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چرا ثروتمند نیستید؟

چه عواملی چگونگی ثروتمند شدن افراد را تعیین می‌کند؟ آیا ممکن است شانس، نقشش بزرگتر از آن چیزی باشد که کسی انتظارش را دارد؟ و چگونه می‌توان از این عوامل، هر چه که هستند، برای تبدیل جهان به مکانی بهتر و عادلانه‌تر بهره‌برداری کرد؟

زنی گلی صورتی به اندازه صورتش بغل کرده

با افکارتان تنها بمانید

بیشتر ما به خاطر سبک زندگی مدرن، زمان فراغت خود را صرف دنیای بیرون می‌کنیم، اما آیا بهتر نیست کمی به سراغ درون خود برویم و با افکارمان تنها بمانیم؟

پرینس

بهترین تکنوازی های گیتار در تاریخ

نتایج نظرسنجی نشریه «گیتار پلیر» از خوانندگان نشان می دهد که برترین گیتاریست های تمام دوران؛ دیوید گیلمور، جیمی پیج، جیمی هندریکس، ادی ون هیلن و برایان مِی هستند. با معرفی 20 تکنوازی برتر تاریخ همراه ما باشید.

سیمپسون ها

مصاحبه با جان سوارتزولدر نویسنده مجموعه سیمپسون ها

اولین مصاحبه طولانی با یکی از معتبرترین نویسندگان طنز نویس تمام دوران‌ها.

انواع سبکهای ارتباطی

آشنایی با انواع سبک‌های ارتباطی در روابط

بسیاری از مشکلاتی که ما در روابط خود داریم به خاطر داشتن سبک ارتباطی متفاوت با شریک زندگی‌مان است؛ آشنایی با سبک‌های ارتباطی می‌تواند باعث رفتار آگاهانه‌تر و در نتیجه بهبود روابط ما شود.

امواج فراصوت

چگونه امواج فراصوت می‌توانند بافت استخوانی را درمان کنند؟

تحقیقات جدیدی درباره امواج صوتی صورت گرفته که نتایج شگفت انگیزی از اثرات این امواج در بازسازی استخوان را نشان می دهد.

آیا برای تکان دادن خودتان آماده هستید؟

آلبوم جدید بیانسه، اشتهای مردم را برای رقصیدن و توانایی او را برای انطباق با زمانه، آزمایش خواهد کرد.

داستان نان

معرفی 10 نوع نان اروپایی و داستان های جذابشان

نان از جمله مواد غذایی است که از زمان‌های قدیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و جزو جدایی ناپذیر همه خانه‌ها است. در اینجا با ده نوع نان اروپایی آشنا می‌شویم.

خودشناسی

روشی برای تغییر دیدگاه دیگران

از ارزش‌ها و باورهای خود به‌عنوان یک سلاح استفاده نکنید بلکه آن‌ها را به‌عنوان یک هدیه ارائه دهید.

آب اشامیدنی

داستان تکامل نوع انسان و ارتباطش با نیاز شدید انسان به نوشیدن آب

ما بیش از بسیاری از پستانداران دیگر به آب وابسته هستیم و مجموعه ای از استراتژی های هوشمندانه برای به دست آوردن آن ایجاد کرده ایم.

Pin It on Pinterest

بازخورد
بازخورد
چطور به این سایت امتیاز می دهید؟
آیا دیدگاه اضافه ای دارید؟
بعدی
در صورت تمایل برای پیگیری از سمت ما، ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
ارسال
از ارسال نظر شما سپاس گذاریم.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: