صفحه نخست < مجله ها < Esquire < بهترین آلبوم های سال 2021

بهترین آلبوم های سال 2021

1 دی 1400 | Esquire, فرهنگ و هنر

© برگرفته از وبسایت Esquire، نویسندگان مدیسون وین، مت میلر و دیو هولمز، منتشر شده در 26 اکتبر 2021
میزان پیچیدگی مطلب: روان
زمان تخمینی مطالعه: 23 دقیقه

بخشی از متن

ما امروز برای عبور از چیزی به نام زندگی در اینجا جمع شده‌ایم، چه موهبتی بهتر از موسیقی ناب و مقدس برای وجود خود می‌شناسید؟

لطفا در انتهای صفحه به این مقاله امتیاز دهید.

بهترین آلبوم های سال 2021: مرهمی برای روح

آلبوم های سال 2021 مانند مرهمی برای روح ما بودند. دوستان، ما امروز برای عبور از چیزی به نام زندگی در اینجا جمع شده‌ایم، چه موهبتی بهتر از موسیقی ناب و مقدس برای وجود خود می‌شناسید؟.

تقریباً به نظر می‎رسد خدایان (هنرمندان) می‌دانستند ما در سال 2021 به کمی مرهم اضافی نیاز داریم و به همین دلیل هم بهترین آثار خود را امسال منتشر کردند.

تایلر د کریتور (Tyler, the Creator) با آلبوم جدیدش خودش را به رده بالای هیپ هاپ رساند و ماک هومی (Mach-Hommy) پایان نامه‌ای در هر دو زمینه رپ و موسیقی اجتماعی – اقتصادی ارائه کرد. کینگز آو لئون (Kings of Leon) هم یک گروو(Groove) آشنا ارائه کرد، درحالی‌که لئون بریجز (Leon Bridges) آن جنبه جذاب از وجود خودش را پیدا کرد. گروه Japanese Breakfast به سرپرستی میشل زائو نر (Michelle Zauner) شادی را پیدا کردند و یولا (Yola) هم احساسات همه ما را لمس کرد. (در ادامه متوجه منظورم می‌شوید.) واندا جکسون (Wanda Jackson) هم برگشت تا در مقابل تماشاچی‌ها اجرا کند. مردم می‌گویند زمان آلبوم دادن دیگر گذشته است، اما به نظر من آن‌ها گوش نمی‌دهند. چارت‌ها دوباره هیجان انگیز به نظر می‌رسند، آلبوم های پرآهنگ کاملاً شکل گرفته‌اند و از آنجایی که دوباره تورهای کنسرت برگزار می‌شوند (با رعایت اقدامات احتیاطی) حالا بهترین زمان برای این است که به هدفون خود پناه ببرید. در ادامه می‌توانید بهترین آلبوم های سال 2021 را مشاهده کنید. اگر به آهنگ‌های بیشتری هم نیاز دارید می‌توانید فهرست بهترین آهنگ‌های سال 2021 را بررسی کنید.

Encore

 

واندا جکسون

ملکه سبک راکابیلی بعد از 63 سال کار و ارائه 32 آلبوم استودیویی دیگر به هیچ وجه به ما مدیون نیست. در عین حال او یکی از بهترین آلبوم های امسال را منتشر کرد. با وجود آهنگ‌های سبک سوینگ و تعداد زیادی از آهنگ‌های سبک بوگی ووگی (به علاوه کمی آهنگ راک‌اند رول با صدای جون جت (Joan Jett) که تهیه کننده این آلبوم پرآهنگ است و گروه The Blackhearts) سر و صدای این آلبوم هر طور شده به گوشتان می‌رسد. «نوشته مدیسون وین»

Half God

 

ویکی

در اواسط آلبوم «Half God»، ویکی (Wiki) آهنگی را به شهر زادگاهش نیویورک تقدیم می‌کند، زمانی که او برای اولین بار به‌عنوان یک رپر نوجوان در دهه 2010 و همراه با گروه Ratking شروع به کار کرد نیویورک در صحنه هیپ هاپ نقشی کلیدی داشت. او در آهنگ «The Business» با خشمی زیرکانه با پدیده اعیان نشینی در شهرش مقابله می‌کند. او در بخش رپ آهنگ خود می‌خواند: «شما اشتباه متوجه شدید / فقط به خاطر اینکه اینجا را خریده‌اید دلیل نمی‌شود که صاحب آن باشید / شما اینجا را محله اعیانی‌ها کرده‌اید، شما وحشت ایجاد کرده‌اید / کسی شما را نترسانده است.» این یک بیانیه آتشین برای این هنرمند است، چیزی که او در آهنگ بعدی یکی از بهترین آلبوم های سال 2021 به نام «Home» هم آن را تکرار می‌کند. این آهنگ توسط همکار نیویورکی ویکی یعنی ناوی بلو (Navy Blue) (که برخی از آهنگهای مورد علاقه ما در سال 2021 را هم منتشر کرده است) تهیه شده است و ویکی بیت‌های آرام آهنگ‌های این آلبوم را با کنایه‌های خیابانی و پر لغت خود پر کرده است. از ویژگی‌های جذاب زیادی استفاده نکرده است (به جز ظاهر ناوی و ارل سوئیت‌شرت (Earl Sweatshirt)، در عوض این 16 آهنگ را پر از مدارکی کرده که نشان می‌دهند این برای ویکی جهشی به سمت سطح بعدی است.

If I Can’t Have Love, I Want Power

 

هالزی

هیچ چیز ظریفی در مورد چهارمین آلبوم استودیویی هالزی «Halsey » وجود ندارد. از عنوان آلبوم گرفته تا تریلرهای پر از غم و اندوه آن، استفاده از فرمت فیلم IMAX و این حقیقت که او آثار گرافیکی آلبوم را در موزه متروپولیتن نیویورک سیتی منتشر کرده است. این را گفتم که ترنت رزنور (Trent Reznor) و آتیکوس راس (Atticus Ross) این آلبوم را تولید کرده‌اند؟ هنوز به آنجا نرسیده‌ام! اما ساخت یک مجموعه 13 آهنگی که هیچ هماهنگی با هم ندارند برای هالزی واقعاً جواب داد. سبک این مورد از بهترین آلبوم های سال 2021 در بهترین حالت گوتیک پاپ است. «مدیسون وین»

Afrique Victime

 

Mdou Moctar

او جیمی هندریکس صحرا است! او ون هلن بیابان است! اگر به آلبوم این گیتاریست گوش بدهید می‌توانید مقایسه‌های قدرتمند زیادی در مورد Mdou Moctar گیتاریست 35 ساله طورقی (یکی از قبایل صحرانشین) پیدا کنید. اما نواختن آهنگ‌های بومی نیجریه‌ای هنری بی بدیل است که فقط متعلق به خود اوست. قراردادها نمی‌‎توانند این گیتاریست چپ دست را که خودش یاد گرفته چطور گیتار بزند محدود کنند. ترتیب آهنگ‌های او اکتشافی، شادی بخش و وحشی هستند. سولوها به‌جای اینکه تا نقطه مشخصی اوج بگیرند ناگهان فوران می‌کنند و گروه موسیقی پشت سر او برای رسیدن به گام موسیقی همنوازی را متوقف می‌کنند. اگر آلبوم پرآهنگ سال 2019 او با عنوان Ilana (به معنای خالق)، باعث شد وارد صحنه جهانی شود، آلبوم سال 2021 او چیزی است که باعث می‌شود در خاطره‌ها ماندگار شود. این آلبوم که شامل 9 آهنگ است در سبک راک‌اند رول است و این گیتاریست در آلبومش سعی داشته استدلالی برای مخالفت با تأثیرات ماندگار استعمار در زادگاهش و سوگواری برای بی ثباتی سیاسی و خشونت مداوم در آن منطقه ارائه دهد. همچنین مهمتر از همه اینکه تلاش زیادی برای آماده سازی این مورد از بهترین آلبوم های سال 2021 انجام گرفته است. در این آلبوم سبک Psyche موسیقی در کنار شعارهای هیپنوتیزم کننده‌ قرار می‌گیرد و بداهه نوازی‌های جاز این گیتاریست روح سوزان شنونده را لمس می‌کند. لازم نیست زمان زیادی برای درک این ترکیب خیره کننده تلف کنید. بلوز صحرایی؟ سبک الکتریکی گروه آسوف (assouf)؟ قطعات صحرایی؟ می‌توانید هر نامی که دوست دارید بر روی این آلبوم بگذارید، فقط با صدای بلند پخشش کنید. «مدیسون وین»

Promises

 

فارو سندرز و Floating Points

این نوازنده افسانه‌ای ساکسیفون تِنور، اوایل امسال در مصاحبه‌ای با مجله نیویورکر گفت موسیقی گوش نمی‌دهد. او توضیح داد: «من به چیزهایی گوش می‌دهم که شاید بقیه به آن‌ها گوش نمی‌دهند. من به صدای موج‌های آب، صدای حرکت قطار یا حتی صدای بلند شدن هواپیما گوش می‌دهم.» این خلوص معنوی و هنری در روح آلبوم Promises هم وجود دارد. این یک آلبوم خیره کننده در سبک امبینت جاز با همکاری تهیه کننده موسیقی الکترونیک است. این آلبوم یک تجربه دگرگون‌کننده است و شامل بیش از 9 موومان پیوسته است که در یک سفر زمینی با سندرز همراه می‌شود و توسط ارکستر سمفونیک لندن نواخته می‌شود. «مت میلر»

بلک کیز

بالاخره گروه بلک کیز برای دهمین آلبوم استودیویی خود آماده شدند و تقریباً با همان تأثیر گذشته خود برگشتند. گروه دو نفره دن آورباک (Dan Auerbach) و پاتریک کارنی (Patrick Carney) که بهترین دوستان دوره دبیرستان همدیگر بودند با وجود شانس کمی که داشتند (منظور ما سلطه آهنگ‌های پر زرق برق پاپ و سبک EDM بر چارت‌های موسیقی است) قدرت سبک بلوز راک خود را به قدری به رخ کشیدند که تبدیل به بزرگ‌ترین گروه جهان شدند و دیگر چیزی برای اثبات کردن باقی نگذاشتند. آن‌ها بدون نقشه خاصی وارد استودیو شدند و برخی از آهنگ‌های مورد علاقه خود از منطقه می ‌سی سی پی را نواختند. از خوش شانسی ما آهنگ‌ها را ضبط کردند و یکی از بهترین آلبوم های سال 2021 را منتشر کردند. «مدیسون وین»

Delta Kream

 

Sometimes I Might Be Introvert

 

لیتل سیمز

لیتل سیمز با آلبوم Sometimes I Might Be Introvert به شکل شگفت انگیزی ورودی باشکوه از خود به نمایش گذاشت. این رپر نیجریه‌ای بریتانیایی با وجود افتخاراتی که برای خود کسب کرده است در این آلبوم با نوعی آسیب پذیری باورنکردنی از خودش حرف می‌زند. او در آهنگ اول آلبوم در حالی که سعی می‌کند تفاوت‎های بین شخصیت‌های درون خودش به‌عنوان یک هنرمند و یک شخص عادی را پیدا کند اینطور رپ می‌کند: «از اینکه فقط باری بر دوش دیگران باشم متنفرم / از اینکه این بحث‌ها پیش می‌آیند متنفرم / من هنرمند سیمز هستم یا شخص سیمبی؟ / برای تو من لبخند می‌زنم اما در واقعیت واقعاً دارم صدمه میبینم.» سیمز که با هر یک از سه آلبوم خود پیشرفت زیادی داشت بعد از جستجوی عمیقی که انجام می‌دهد هیچ رضایتی در موفقیت‌های اخیر خود پیدا نمی‌کند. حتی زمانی که تولید و محدوده این آلبوم به اوج جدیدی می‌رسد، سیمز همچنان ارتباطش را با خودش و اتفاقاتی که در دنیای واقعی می‌افتد حفظ می‌کند. در این آلبوم که شامل 19 آهنگ می‌شود به مسائل زیادی از سلامت روان گرفته تا فساد دولتی و هویت شخصی پرداخته می‌شود و این آلبوم هیچ کمبودی ندارد. «مت میلر»

Hey What

 

لو (Low)

باید به این مورد از بهترین آلبوم های سال 2021 با دقت گوش بدهید. اولین بار سعی کردم موقع آشپزی کردن آن را پخش کنم اما ناگهان متوجه شدم دست از خرد کردن مواد غذایی کشیده‌ام، و به شکلی به اسپیکر خیره شده‌ام که انگار این کار باعث می‌شود بتوانم بر روی همه صداهای بلند، کوبنده، موج ارکستر و هارمونی که آلن اسپارهاوک (Alan Sparhawk) و میمی پارکر (Mimi Parker) ایجاد می‌کردند تمرکز کنم. گروه‌های کر بزرگ و مراحل گذار متلاطم جذاب و صبور هستند و مدام چیزهای غیرمنتظره به شما نشان می‌دهند و دامنه احساسی شما را تغییر می‌دهند. لو بعد از انتشار بیش از 13 آلبوم در طول حدود سه دهه تفاوت‌های ظریف باورنکردنی در هنر خود پیدا کرده است. او آخرین جستجویش را در مسیر بیش از 10 آهنگی که در آلبوم خود وجود دارد ادامه می‌دهد که از نظر گستره کهکشانی به نظر می‌رسد دو برابر طولانی‌تر باشد. «مت میلر»

Sob Rock

 

جان مایر

مایر در مورد هشتمین آلبوم خود که از نظر ترانه سرایی، تولید و طراحی گرافیک موفق بود می‌گوید: «آلبوم Sob Rock برای شاد کردن شما ساخته شده است، چون در لحظه‌ای ساخته شد که شادی در اوج خود بود.» خیلی سخت بود که زیبایی کاور، بیلبوردها، کمپین‌های تبلیغاتی یا صدای گیتار را در ترک « Last Train Home» نادیده بگیریم.مایر می‌گوید: «شاید فکر کنید ایده Sob Rock قدیمی باشد اما اگر بگردید نمی‌توانید مانند آن را پیدا کنید. قرار بود با Sob Rock خاطره‌های اشتباه در ذهن شما ساخته شود، چون برای من که همین اتفاق پیش آمد. به خاطر همین این آلبوم کمی کنایی است، شما نمی‌توانید مانند آن را پیدا کنید.» ولی حداقل حالا موردی دیگر از بهترین آلبوم های سال 2021 منتشر شده است و روی گرامافون هم خیلی خوب به نظر می‌رسد. «دیوم هلمز»

Call Me If You Get Lost

 

Tyler the creator

تایلر د کریتور در اواخر ماه ژوئن در صاحبه با بیلبورد گفت: «فکر می‌کنم به خاطر اینکه کارهای زیادی انجام می‌دهم بسیاری از مردم فراموش کرده‌اند که من رپر هستم.» این چیزی بود که تایلر در تمام طول حرفه‌اش با آن دست و پنجه نرم می‌کرد. سال گذشته وقتی جایزه گرمی را برای بهترین آلبوم رپ سال دریافت می‌کرد اعتراف کرد که: «هیچ وقت به‌صورت کامل در زمینه رپ پذیرفته نشدم.» این موضوع قرار است با آلبوم Call Me If You Get Lost تغییر کند زیرا در این آلبوم تایلر جایگاه خود را در گذشته و آینده هیپ هاپ اثبات می‌کند. این آلبوم همه سلیقه‌ها، ژانرها و تأثیرات متنوع او را در بر می‌گیرد و فرمانی باورنکردنی از صدا و استایل خود را به نمایش می‌گذارد. او این آلبوم را بر اساس عشق خود به هیپ هاپ و با الهام از میکس تیپ‌‎های آلبوم Gangsta Grillz از دیجی دراما در دهه 2000 ساخته است (صدای دراما هم در این آهنگ‌ها به گوش می‌رسد). او با وجود صداقت، طنز و رک گویی تلخش غیر قابل لمس است. «مت میلر»

The Marfa Tapes

 

میراندا لمبرت؛ جک اینگرام و جان رندال

میراندا لمبرت همیشه خلاف قاعده عمل می‌کند، برای مثال او در بازی “تخته گاز” در نشویل بدون اینکه بازی کند برنده شد. او یک نابودگر است، زنی که بلیط کنسرت‌های استودیو یش کاملاً فروش می‌روند و یک نام آشنا برای ما است. او که روزگاری در میان مجله‌ها محبوبیت داشت هنوز هم مورد تحسین منتقدان است و علاوه بر آلبوم های پر آهنگ استودیویی (آلبوم دوگانه The Weight of These Wings را به خاطر بیاورید) آهنگ‌های کم سر و صداتر و چند مورد همکاری هم منتشر کرده است. یکی از بهترین آلبوم های سال 2021 آلبوم The Marfa Tapes است که می‌توانیم بگوییم دقیقاً به موقع منتشر شد. انتشار گروهی آهنگ‌ها در کنار همکاری جک اینگرام و جان رندال برای نوشتن آهنگ‌ها باعث می‌شود دموی این آلبوم کمی پر زرق و برق‌تر باشد، اما این آلبوم قدرت زندگی آتشینی دارد. وقتی در اوایل بهار و بعد از حدود 15 ماه قرنطینه با گوش دادن به این آلبوم احساس می‌کردم درون جامعه‌ای در قالب موسیقی هستم. «مدیسون وین»

Sour

 

اولیویا رودریگو

تک آهنگ «Drivers’ License» واقعاً فوق العاده است، آهنگ «Good 4 U» هم دنباله خوبی برای آهنگ قبلی است و کل آلبوم ترکیبی از ژانرهای مختلف است، امروزه دیگر این روش، تعامل جوان‌های هم سن رودریگو با موسیقی است. این آلبوم در مورد جدایی اخیر یک زوج است و سرشار از دردی است که فقط قلب‎های جوان می‎توانند آن را احساس کنند. اما تا جایی که من متوجه شدم این آلبوم کلاسیک است؛ من در حیاط خانه‎ام همراه چند نفر از دوستانم و دختر ده ساله آن‌ها این آلبوم را می‌زدیم و وقتی به جمله «من حتی نمی‌توانم پارک دوبل کنم» در آهنگ « Brutal» رسیدیم همه با هم آن را فریاد زدیم. سه فرد میانسال که با یادآوری اضطراب واضح دوران نوجوانی که قبلاً برایشان مشخص نبود لذت می‌بردند و یک دختر 10 ساله با پیش بینی دل شکستگی هیجان انگیزی که در پیش داشت گیج شده بود. این آلبوم محدود به هیچ زمانی نیست. «دیو هلمز»

Pray For Haiti

 

Mach Hommy

این مورد از بهترین آلبوم های سال 2021 را باید در تمام مدارس پخش کنند، زیرا ماک هومی به همان اندازه که در نوشتن رپ استاد است در به تصویر کشیدن تجربه‌های شخصی زندگی خود هم مهارت دارد. ماک به مجله رولینگ استون گفت: «به نظر من مردم با توجه به دسترسی که به خدمات مردم هائیتی دارند ممکن است با بدترین جنبه‌های داستان ما روبرو شوند. پس قضیه این نیست که آن‌ها با مردم هائیتی مشکلی داشته باشند، آن‌ها فقط از چیزی خبر ندارند. دلم می‌خواهد معلمی باشم که داستان مردم هائیتی را بازگو می‌کند.» این آلبوم که شامل رپ با زبان کریول هائیتی و ارائه اخبار جدید است، یک پروژه هوشمندانه، پیچیده و به شکل قابل توجهی بلندپروازانه است. بیتهای نوشته “ماک”، نافذ و دارای لایه‌های پنهانی هستند و شما را در عمق کلمات غرق می‌کنند. برای درک کامل همه چیزهایی که ماک می‌گوید باید به‌صورت مکرر این آلبوم را گوش دهید و با دقت در مورد آن مطالعه کنید. اما از آنجایی که این آلبوم به شکلی متنوع و متقاعد کننده توسط Westside Gunn ساخته شده است به هیچ وجه باعث نمی‌شود احساس کنید در حال انجام تکالیف خود هستید. «مت میلر»

Jubilee

 

Japanese Breakfast

دو آلبوم اول میشل زائونر (Michelle Zauner) در گروه Japanese Breakfast او را به‌عنوان یکی از ظریف‌ترین شاعران در زمینه غم و اندوه در موسیقی آمریکایی معرفی کردند. آن حس و حال قبلی امسال با انتشار سومین آلبوم پر آهنگ او کاملاً عوض می‌شود. آلبوم Jubilee چهره‌ای روشن، پرهیاهو، رسا، غیرقابل انکار و خوش رو دارد. این خواننده و خاطره‌نویس تابستان امسال در مصاحبه با Esquire گفت: «احساس می‌کردم غیرمنتظره‌ترین چیزی که می‌توانم درباره آن بنویسم شادی است.» حق با او است و البته کارش را خوب انجام داده است. این مورد از بهترین آلبوم های سال 2021 را با صدای بلند گوش بدهید.

Arlo Parks

جمله «فقط بدانید که دردِ این زخم ابدی نیست» از آهنگ « Hurt» دقیقاً همان چیزی بود که نیاز داشتیم در این دوران تاریک و ناامید کننده بشنویم. پارکس 20 ساله، در اولین آلبوم خود همان آرامشی را ارائه می‌کند که ما هوس کرده بودیم. این آلبوم پر از داستآن‌های شخصیتهای آشنا و جزئیات بی‌نقص از زندگی نسل Z است و ملایم‌ترین بیتی را دارد که از زمان آهنگ‌های گروه Morcheeba دیگر آن را نشنیده بودیم. این یک آلبوم پاپ ضروری برای یک سال سخت است که از هنرمندی که تازه کارش را شروع کرده است دریافت کرده‌ایم. «دیو هلمز»

Collapsed In Sunbeams

 

Ignorance

 

The Weather Station

از وقتی که گروه The Weather Station آلبوم Ignorance را در ماه فوریه منتشر کرد، به‌دلیل گرمای غیر قابل درک و رکورد شکن در برخی از مناطق، آتش سوزی‌ها ایالات متحده را ویران و سیل‌های مرگبار هم اروپا و چین را تخریب کردند. از نظر کارشناسان دلیل همه این اتفاقات تغییرات آب و هوایی است. با این حال رهبران جهانی تقریباً هیچ کاری در این خصوص انجام نمی‌دهند. بیشتر اوقات تلاش برای ترغیب انسان‌ها برای حفظ تنها خانه‌ای که داریم شبیه فریاد زدن در خلاء است. با وجود یکی از بهترین آلبوم های سال 2021 امیدواریم وقتی این پیام به‌صورت یک آلبوم راک زیبا بسته بندی می‌شود مردم به آن گوش بدهند. این کاری است که تامارا لیندمن (Tamara Lindeman) با Ignorance انجام داده است، این پنجمین آلبوم استودیویی نفس گیری است که همراه با گروه خود The Weather Station می‌سازد. پیام او واضح است: سیاره زمین در حال مرگ است و ما باید این روند را متوقف کنیم. لیندمن در این آلبوم با ارائه مناظر صوتی فوق العاده و دقتی خیره کننده بحرانی که با آن مواجه هستیم را به‌عنوان گونه‌ای با روح یک شاعر ترسیم می‌کند. او در آهنگ « Tried to Tell You» می‌خواند: «به‌اندازه درختی در پارک یک شهر احساس بیهودگی می‌کنم / درختی که به‌عنوان نماد چیزی که نابود کردیم بر جا ایستاده است.» بیایید امیدوار باشیم همه به این آلبوم گوش می‌دهند. «مت میلر»

When You See Yourself

 

Kings of leon

شما عادت داشتید برای گوش دادن به یک راک گاراژی خشن جنوبی به سراغ برادران وپسرعموهای فالویل (Followill) بروید. آوازی به سبک گروه اسکینرد و در سطح استادیوم. همه با این آهنگ‌های راک مهمانی‌های جالبی می‌گرفتند. جایی در بین آلبوم چهارم و هفتم بود که آن‌ها از اوج خود فاصله گرفتند، اما با انتشار یکی از بهترین آلبوم های سال 2021 آن‌ها بالاخره توانستند دوباره جایگاه خود را پیدا کنند. آلبوم When You See Yourself مجموعه‌ای شامل آهنگ‌های راک مید تمپو درون نگرانه است. این آلبوم یک مجموعه راک مناسب سلیقه پدرها نیست، بلکه حاصل تلاش چند پدر است که به آن طرف جوانی وحشیانه و استثنایی رسیده‌اند. پسر، این حس خوبی دارد؟ «مدیسون وین»

An Overview On Phenomenal Nature

 

Cassandra Jenkinks

آلبوم An Overview On Phenomenal Nature کاساندرا جنکینز این احساس را به آدم می دهد که انگار از شیشه ماشین در حال تماشای زندگی است. این آلبوم خیلی سریع تمام می‌شود (فقط به‌اندازه 31 دقیقه آهنگ در آلبوم وجود دارد) اما همین مرور سریع آن آنقدر تکان دهنده است که تاثیری ماندگار بر جای می‌گذارد. اینکه جنکینز بعد از سفر در جهان و گرد هم آوردن تجربیات خود این آلبوم را ساخته است منطقی به نظر می‌رسد. ترانه سرا، زندگی اطراف خود را با دقت بررسی می‌کند، او در لحظات آرام زندگی روزمره مسئله با اهمیت بی‌نظیری پیدا می‌کند، چیزهایی مثل گفتگوی کوتاه با یک غریبه، پوشیدن لباس‌های جدید یا یک اقیانوس سرد.. آهنگ های ملایم و هدفمند جنکینز شکوفا می‌شوند و فضای پیرامون داستآن‌های صمیمانه او را شکل می‌دهند. این مورد از بهترین آلبوم های سال 2021 با وجود کنجکاوی و توجه زیادی که به جزئیات دارد زنده به نظر می‌رسد. در این آلبوم بوق‌های ملایم صدای جنکینز را پوشش می‌دهند و مانند یک خاطره‌ای پرمفهوم درخشش گرمی به این آهنگ‌ها می‌بخشد. شاید لحظاتی که به این آلبوم گوش می‌دهید زودگذر باشند اما تاثیر مهمی بر جای می‌گذارند و به‌عنوان یادآوری برای قدردانی از زندگی که دارید عمل می‌کنند. «مت میلر»

Gold-Diggers Sound

 

leon bridges

زمانی که لئون بریجز در سال 2015 کار خود را شروع کرد بهتر از هر فرد دیگری می‌توانست سبک رترو دهه 60 را اجرا کند (از برونو مارس صمیمانه عذرخواهی می‌کنم). آهنگ اصلی آلبوم اول او با عنوان « Coming Home» بشدت معروف شده بود و این جوان تگزاسی تبدیل به نمادی برای بازگشت به مد گذشته شناخته شد.او در مصاحبه با Esquire گفت که در سال 2018 و زمانی که 28 ساله شد دیگر آماده بود که تبدیل به یک فرد جذاب شود «من سعی دارم راهم را در این مسیر باز کنم» او در آن زمان در مورد آهنگ « Good Thing» به ما هشدار می‌داد. با این حال سه سال بعد او با یکی از بهترین آلبوم های سال 2021 که در ماه جولای منتشر شد یک جشن پر جنب و جوش راه انداخت. «مدیسون وین»

Seek Shelter

 

Ice Age

بعد از یک سال و نیمی که بدون دیدن یک نمایش راک خوب در یک کلاب کوچک گذراندم، آلبوم Seek Shelter از Ice Age باعث شد به شدت  احساس  FOMO(ترس از دست دادن فرصت) پیدا کنم. به شدت دلم می‌خواهد ببینم که این آهنگ‌ها در حضور مردم پخش می‌شوند، همه غرق در عرق هستند به صدای بلند موسیقی گوش می‌دهند. آهنگ‌هایی مثل آهنگ اول این آلبوم « Shelter Song» برای این ساخته شده‌اند که جمعیت یک‌صدا آن را فریاد بزنند. آهنگ «Dear Saint Cecilia» بعد از اینکه Ice Age دوباره بتواند تور کنسرت برگزار کند یک آهنگ گروهی جنجالی و طولانی می‌شود. در این آلبوم فراز و فرودهای احساسی و یک نمایش خوب وجود دارد. کارهای نمایشی هوشمندانه و شیطنت آمیزی در آهنگ هایی مانند «The Holding Hand» انجام می‌شود. این مورد از بهترین آلبوم های سال 2021 است که چیز مهمی را نشانمان می‌دهد که خیلی از ما تا قبل از شیوع کرونا به‌اندازه کافی قدرش را نمی‌دانستیم. همچنین این آلبومی است که توانایی‌های Iceage را نشان می‌دهد. در این آلبوم آن‌ها دارک پانک، یک موسیقی روانگردان سرگیجه آور و راک قدیمی را به جایی هیجان انگیز و غیرمنتظره می‌رسانند و از آن استفاده می‌کنند. خوشبختانه گوش دادن به این آلبوم به‌اندازه کافی برای پر کردن خلاء درونی ناشی از این چند ماه اخیر مفید است. «مت میلر»

Stand For Myself

 

Yola

اگر چند هفته پیش از من درخواست کردید یک آلبوم به شما پیشنهاد کنم باید الان اعتراف کنم که بر اساس سلیقه شما این کار را انجام نداده‌ام. من برای همه شما یک آلبوم فرستادم و آن هم آلبوم Stand For Myself یولا بود. و الان هم می‌خواهم دوباره همین کار را انجام بدهم. دومین آلبوم از خواننده و ترانه‌سرایی که متولد بریستول است اما در نشویل بزرگ شده برای همه مناسب است و مجموعه هیجان انگیزی است که در بهترین آلبوم های سال 2021 می توانید آن را پیدا کنید.تهیه کنندگی این آلبوم بر عهده دن آورباک (Dan Auerbach) بوده و یولا در این مجموعه در میان صف گیج کننده ژانرهای مختلف می‌رقصد. ژانر هایی مثل راک، آمریکانا، کانتری، سول، پاپ قدیمی و سایر سبک‌های موسیقی در این آلبوم وجود دارند. اما این مجموعه به هیچ وجه پراکنده به نظر نمی‌رسد. در عوض همه این سبک‌ها کاملاً با هم مطابقت دارند چون آن‌ها را به سبک خودش درآورده‌است. «مدیسون وین»

امتیاز به محتوای مقاله

امتیاز به محتوای مقاله

یک ستاره ← پنج ستاره

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره

میانگین امتیاز: ۵.۰۰ از ۵

تعداد رای ها: ۵

Loading...

نویسنده مقاله: Madison Vain و Matt Miller

مدیسون وین و مت میلر

مدیسون وین (Madison Vain) نویسنده و ویراستاری است که در نیویورک زندگی می‌کند و موضوعاتی مانند موسیقی، کتاب، تلویزیون و فیلم را پوشش می‌دهد. قبل از Esquire، او در Entertainment Weekly و Sports Illustrated کار می‌کرد.

مت میلر (Matt Miller) ویراستار و نویسنده موضوعات فرهنگ / سبک زندگی و منتقد موسیقی ساکن بروکلین است که آثارش در Esquire، Forbes، The Denver Post، و مستندها منتشر شده است.
دیو هلمز (Dave Holmes) ویراستار Esquire است که در لس آنجلس زندگی می‌کند.

اگر در متن این مقاله اشتباه تایپی و یا غلط املایی پیدا کرده اید، لطفا اشتباه را هایلایت کنید و از طریق فشردن Ctrl+Enter به ما اطلاع رسانی کنید.

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چرا ثروتمند نیستید؟

چه عواملی چگونگی ثروتمند شدن افراد را تعیین می‌کند؟ آیا ممکن است شانس، نقشش بزرگتر از آن چیزی باشد که کسی انتظارش را دارد؟ و چگونه می‌توان از این عوامل، هر چه که هستند، برای تبدیل جهان به مکانی بهتر و عادلانه‌تر بهره‌برداری کرد؟

زنی گلی صورتی به اندازه صورتش بغل کرده

با افکارتان تنها بمانید

بیشتر ما به خاطر سبک زندگی مدرن، زمان فراغت خود را صرف دنیای بیرون می‌کنیم، اما آیا بهتر نیست کمی به سراغ درون خود برویم و با افکارمان تنها بمانیم؟

پرینس

بهترین تکنوازی های گیتار در تاریخ

نتایج نظرسنجی نشریه «گیتار پلیر» از خوانندگان نشان می دهد که برترین گیتاریست های تمام دوران؛ دیوید گیلمور، جیمی پیج، جیمی هندریکس، ادی ون هیلن و برایان مِی هستند. با معرفی 20 تکنوازی برتر تاریخ همراه ما باشید.

سیمپسون ها

مصاحبه با جان سوارتزولدر نویسنده مجموعه سیمپسون ها

اولین مصاحبه طولانی با یکی از معتبرترین نویسندگان طنز نویس تمام دوران‌ها.

انواع سبکهای ارتباطی

آشنایی با انواع سبک‌های ارتباطی در روابط

بسیاری از مشکلاتی که ما در روابط خود داریم به خاطر داشتن سبک ارتباطی متفاوت با شریک زندگی‌مان است؛ آشنایی با سبک‌های ارتباطی می‌تواند باعث رفتار آگاهانه‌تر و در نتیجه بهبود روابط ما شود.

امواج فراصوت

چگونه امواج فراصوت می‌توانند بافت استخوانی را درمان کنند؟

تحقیقات جدیدی درباره امواج صوتی صورت گرفته که نتایج شگفت انگیزی از اثرات این امواج در بازسازی استخوان را نشان می دهد.

آیا برای تکان دادن خودتان آماده هستید؟

آلبوم جدید بیانسه، اشتهای مردم را برای رقصیدن و توانایی او را برای انطباق با زمانه، آزمایش خواهد کرد.

داستان نان

معرفی 10 نوع نان اروپایی و داستان های جذابشان

نان از جمله مواد غذایی است که از زمان‌های قدیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و جزو جدایی ناپذیر همه خانه‌ها است. در اینجا با ده نوع نان اروپایی آشنا می‌شویم.

خودشناسی

روشی برای تغییر دیدگاه دیگران

از ارزش‌ها و باورهای خود به‌عنوان یک سلاح استفاده نکنید بلکه آن‌ها را به‌عنوان یک هدیه ارائه دهید.

آب اشامیدنی

داستان تکامل نوع انسان و ارتباطش با نیاز شدید انسان به نوشیدن آب

ما بیش از بسیاری از پستانداران دیگر به آب وابسته هستیم و مجموعه ای از استراتژی های هوشمندانه برای به دست آوردن آن ایجاد کرده ایم.

Pin It on Pinterest

بازخورد
بازخورد
چطور به این سایت امتیاز می دهید؟
آیا دیدگاه اضافه ای دارید؟
بعدی
در صورت تمایل برای پیگیری از سمت ما، ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
ارسال
از ارسال نظر شما سپاس گذاریم.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: