صفحه نخست < مجله ها < Bloomberg < روش استعفا دادن در دوران بعد از همه گیری

روش استعفا دادن در دوران بعد از همه گیری

22 بهمن 1400 | Bloomberg, کسب و کار

© برگرفته از وبسایت Bloomberg، نویسنده Arianne Cohen، منتشر شده در 10 می 2021
میزان پیچیدگی مطلب: روان
زمان تخمینی مطالعه: 3 دقیقه
استعفا

بخشی از متن

این مقاله در صحبتی کوتاه با استاد دانشگاه A&M، به چالش های کارمندان مشغول به کار در کشورهای جهان اول بعد از همه گیری کرونا و احتمال گرفتن تصمیم برای استعفا دادن می پردازد.

لطفا در انتهای صفحه به این مقاله امتیاز دهید.

بعد از همه‌گیری با استعفاهای متعددی روبرو خواهیم شد.

آماده‌اید با کار خود خداحافظی کنید؟ به دنبال روش استعفا دادن هستید؟ در این مورد شما تنها نیستید. آنتونی کلوتز (Anthony Klotz) استادیار مدیریت در دانشگاه A&M تگزاس که بر روی استعفا صدها کارگر مطالعه کرده است می‌گوید: «استعفای بزرگ در راه است. زمانی که شک و تردید وجود داشته باشد مردم ترجیح می‌دهند سرکار خود بمانند به همین دلیل هم در حال حاضر افراد زیادی هستند که در طول یک سال گذشته استعفا نداده‌اند و حالا به فکر این کار افتاده‌اند.» 

او می‌گوید موارد متعددی وجود دارند که تحت تأثیر بینش‌های دوران همه‌گیری قرار می‌گیرند (مانند زمان وقت گذراندن با خانواده، دورکاری، رفت و آمد، پروژه های اشتیاق آور، مرگ و زندگی و معنا و مفهوم همه چیز) و باعث می‌شوند مردم ساعت کاری 9 صبح تا 5 بعد از ظهر ادارات را کنار بگذارند. ما از “کلوتز” پرسیدیم با سرعت گرفتن تغییرات چه انتظاری باید داشته باشیم. 

 

تابستان امسال چه اتفاقی برای کارمندان و سازمان‌ها می‌افتد؟

کارمندان به دنبال روش استعفا دادن می‌گردند. در هر دو طرف شک و تردید زیادی وجود دارد. شرکت‌ها در حال بررسی نحوه حفظ فرهنگ و کارمندان خود هستند و به همین دلیل هم بسیاری از آن‌ها گزینه‌های متعددی ارائه می‌دهند. مانند اینکه: آیا می‌خواهید به عنوان کارمند تمام وقت کار کنید؟ دورکاری را ترجیح می‌دهید؟ می‌خواهید سه روز در هفته در اداره کار کنید؟ چهار روز؟ یک روز؟ مشخص نیست این گزینه‌ها دائمی هستند یا نه و به همین خاطر هم کارکنان نمی‌توانند تصمیم بگیرند بمانند یا بروند. 

پس همه فقط استعفا می‌دهند؟

نه. بسیاری از کارکنان واقعاً نمی‌خواهند استعفا بدهند. اگر شرکت به آن‌ها اجازه بدهد از خانه کار کنند یا ساعات کمتری سر کار بیایند آنها استعفا نمی‌دهند.

فرض کنید من می‌خواهم استعفا بدهم، روش استعفا دادن چیست؟

به دلایل خود برای استعفا دادن خوب فکر کنید. آیا فقط به این خاطر می‌خواهید استعفا بدهید که فکر می‌کنید در صورتی که بخواهید پاره‌وقت یا به صورت دورکاری کار کنید یا مرخصی بگیرید شرکت با شما راه نمی‌آید؟ از برنامه‌های شرکت خود اطمینان حاصل کنید. برای مثال اگر همه به شرکت برگردند ولی سه کارمند برتر شرکت بگویند در صورت حضوری شدن کار استعفا می‌دهند سازمان ممکن است در مورد تصمیم خود تجدید نظر کند. 

قبل از برگشتن به اداره باید استعفا دهم؟

بهترین روش استعفا دادن این است که حداقل یک یا دو هفته سرکار برگردید. این مدت را به‌عنوان آزمایش فرضیه خود در نظر بگیرید. انسان‌ها در زمینه پیش‌بینی احساسات واقعی خود خیلی بد عمل می‌کنند. 

به همکارانم باید چه بگویم؟

شاید همکاران شما هم افکار مشابهی داشته باشند. ممکن است با خودتان فکر کنید من واقعاً نمی‌خواهم سرکار برگردم اما حداقل آنتونی سرکار می‌رود و من بعدا با او تماس می‌گیرم و میگویم قصد ندارم برگردم و به او زمان کافی برای کنار آمدن با این مکالمه دشوار را می‌دهم. 

روش استعفا دادن در دوران همه‌گیری چیست؟

خیلی وسوسه‌انگیز است که از رسانه‌های اجتماعی مانند ایمیل استفاده کنید ولی تحقیقات ما نشان داده است که سازمان‌ها و مدیرها پاسخگویی ضعیفی به ایمیل یا گذاشتن یک یادداشت روی میزشان دارند. 

وقتی حضوری یا در زوم با رئیس خود صحبت می‌کنم باید چه بگویم؟

باید بگویید سعی خودتان را کرده‌اید اما این‌کار برای شما مناسب نیست. اگر این‌طور بگویید رئیس شما در مقایسه با زمانی که اصلاً تلاش نکرده باشید دیدگاه مطلوب‌تری نسبت به استعفا شما خواهد داشت و این روش استعفا دادن مناسب‌تری است. دلایل شما باید صادقانه باشند اما نه همه آنها. برای مثال اگر انجام وظیفه ای مفهومی برایتان ندارد لازم نیست این را به رئیس خود بگویید. دلایل مشخصی مانند تحصیلات تکمیلی یا مشکل رفت و آمد را مطرح کنید. صادق باشید ولی نه همیشه!

استعفا دادن

آیا روش استعفا دادن از طریق پیامک یا ایمیل خطرناک است؟

سعی کنید ارتباط خود را با سازمان خود، همکارانتان و سرپرست خود کنترل کنید. در ایمیل نمی‌توانید لحن خود را کنترل کنید و اغلب لحن شما را اشتباه برداشت می‌کنند. باید تا حد امکان در وضعیت مثبتی استعفا بدهید.

چرا باید این‌قدر محتاط باشیم؟

ما قرار است تا یک سال دیگر کارکنان «بومرنگی» زیادی ببینیم که دل‌تنگ کارشان می‌شوند و می خواهند به محل کارشان برگردند و سپس متوجه می‌شوند زمانی که آنجا هستند آن‌طور که انتظار دارند خوب پیش نمی‌رود. تنها زمانی که می‌توانید یک کارمند بومرنگی باشید وقتی است که با استعفای خیلی خیلی مثبتی سازمان را ترک کرده باشید.

امتیاز به محتوای مقاله

امتیاز به محتوای مقاله

یک ستاره ← پنج ستاره

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره

میانگین امتیاز: ۵.۰۰ از ۵

تعداد رای ها: ۱

Loading...
نویسنده مقاله: Arianne Cohen

نویسنده مقاله: Arianne Cohen

آریانا کوهن

آریان یکی از نویسنده های بهترین مجله تجاری جهان، بلومبرگ است.

اگر در متن این مقاله اشتباه تایپی و یا غلط املایی پیدا کرده اید، لطفا اشتباه را هایلایت کنید و از طریق فشردن Ctrl+Enter به ما اطلاع رسانی کنید.

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چرا ثروتمند نیستید؟

چه عواملی چگونگی ثروتمند شدن افراد را تعیین می‌کند؟ آیا ممکن است شانس، نقشش بزرگتر از آن چیزی باشد که کسی انتظارش را دارد؟ و چگونه می‌توان از این عوامل، هر چه که هستند، برای تبدیل جهان به مکانی بهتر و عادلانه‌تر بهره‌برداری کرد؟

زنی گلی صورتی به اندازه صورتش بغل کرده

با افکارتان تنها بمانید

بیشتر ما به خاطر سبک زندگی مدرن، زمان فراغت خود را صرف دنیای بیرون می‌کنیم، اما آیا بهتر نیست کمی به سراغ درون خود برویم و با افکارمان تنها بمانیم؟

پرینس

بهترین تکنوازی های گیتار در تاریخ

نتایج نظرسنجی نشریه «گیتار پلیر» از خوانندگان نشان می دهد که برترین گیتاریست های تمام دوران؛ دیوید گیلمور، جیمی پیج، جیمی هندریکس، ادی ون هیلن و برایان مِی هستند. با معرفی 20 تکنوازی برتر تاریخ همراه ما باشید.

سیمپسون ها

مصاحبه با جان سوارتزولدر نویسنده مجموعه سیمپسون ها

اولین مصاحبه طولانی با یکی از معتبرترین نویسندگان طنز نویس تمام دوران‌ها.

انواع سبکهای ارتباطی

آشنایی با انواع سبک‌های ارتباطی در روابط

بسیاری از مشکلاتی که ما در روابط خود داریم به خاطر داشتن سبک ارتباطی متفاوت با شریک زندگی‌مان است؛ آشنایی با سبک‌های ارتباطی می‌تواند باعث رفتار آگاهانه‌تر و در نتیجه بهبود روابط ما شود.

امواج فراصوت

چگونه امواج فراصوت می‌توانند بافت استخوانی را درمان کنند؟

تحقیقات جدیدی درباره امواج صوتی صورت گرفته که نتایج شگفت انگیزی از اثرات این امواج در بازسازی استخوان را نشان می دهد.

آیا برای تکان دادن خودتان آماده هستید؟

آلبوم جدید بیانسه، اشتهای مردم را برای رقصیدن و توانایی او را برای انطباق با زمانه، آزمایش خواهد کرد.

داستان نان

معرفی 10 نوع نان اروپایی و داستان های جذابشان

نان از جمله مواد غذایی است که از زمان‌های قدیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و جزو جدایی ناپذیر همه خانه‌ها است. در اینجا با ده نوع نان اروپایی آشنا می‌شویم.

خودشناسی

روشی برای تغییر دیدگاه دیگران

از ارزش‌ها و باورهای خود به‌عنوان یک سلاح استفاده نکنید بلکه آن‌ها را به‌عنوان یک هدیه ارائه دهید.

آب اشامیدنی

داستان تکامل نوع انسان و ارتباطش با نیاز شدید انسان به نوشیدن آب

ما بیش از بسیاری از پستانداران دیگر به آب وابسته هستیم و مجموعه ای از استراتژی های هوشمندانه برای به دست آوردن آن ایجاد کرده ایم.

Pin It on Pinterest

بازخورد
بازخورد
چطور به این سایت امتیاز می دهید؟
آیا دیدگاه اضافه ای دارید؟
بعدی
در صورت تمایل برای پیگیری از سمت ما، ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
ارسال
از ارسال نظر شما سپاس گذاریم.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: